Miejskie Przedszkole nr 3 Grotthusów 1

Godziny od-do

Czynności/rodzaj zajęć

6.30 - 7.30

Schodzenie się dzieci - praca w grupach łączonych. Zabawy indywidualne i grupowe w kącikach zainteresowań. Kontakty z rodzicami.

Praca indywidualna.

7.30 - 8.30

Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe. Czynności porządkowe - przygotowanie do śniadania. czynności higieniczne - doskonalenie czynności samoobsługowych. Utrwalanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

8.30 - 9.00

Śniadanie

9.00 - 11.00

Zajęcia edukacyjne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

Realizacja Podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Język angielski (poniedziałek i czwartek godz. 10.45 - 11.15)

Realizacja programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.

Zajęcia dodatkowe i twórcze. Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, gry i zabawy organizowane oraz inspirowane przez dzieci.

11.00 - 11.30

Czynności porządkowe - przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne - doskonalenie czynności samoobsługowych. Utrwalanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

11.30 - 12.00

Obiad

12.00 - 14.00

Odpoczynek poobiedni - relaksacja i wizualizacja. Słuchanie bajek literackich i muzycznych. Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Realizacja zajęć dodatkowych. Zabawy zorganizowane lub dowolne w sali.  Indywidualna praca stymulacyjna lub korekcyjno - kompensacyjna. Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, gry i zabawy organizowane oraz inspirowane przez dzieci.

LOGOPEDIA (piatek godz. 12.30 - 13.30- co drugi tydzień)

14.00 - 14.30

Czynności porządkowe - przygotowanie do podwieczorku. Czynności higieniczne - doskonalenie czynności samoobsługowych. Utrwalanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

RELIGIA  (piątek godz. 14.00 -15.00)

14.30 - 15.00

Podwieczorek

15.00 - 15.30

Zabawy zorganizowane lub dowolne. Indywidualna praca stymulacyjna lub korekcyjno - kompensacyjna. Zabawy wynikające z zainteresowań dzieci. Zabawy i gry dydaktyczne .

15.30 - 16.00

Kontakty indywidualne z rodzicami.

Rozchodzenie się dzieci- praca w grupach łączonych.